!!! UWAGA !!! KARKONOSKI PARK NARODOWY ZOSTAŁ ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA !!! UWAGA !!! KARKONOSKI PARK NARODOWY ZOSTAŁ ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA !!! UWAGA !!!

Grupa Karkonoska GOPR

Zmarł Zygmunt Sallmann "Zyga"

Kolega Zygmunt Sallmann - popularny ''Zyga'' urodził się w 1942 roku.


Z Pogotowiem Górskim związany był od 1970 roku a w dwa lata później składał przyrzeczenie ratownicze. Do takiego zaszczytu dochodzili tylko ci ratownicy, którzy byli aktywni w swoich działaniach górskich. Zygmunt jako doskonały alpejczyk był członkiem Klubu Sportowego ?Stal?w Cieplicach. To spowodowało,że oprócz działalności ratowniczej wielokrotnie reprezentował GOPR na zawodach sportowych. I nigdy nie był ostatni.


Był człowiekiem niezwykle skromnym, zawsze uśmiechniętym, życzliwym ludziom.
W siermiężnych czasach minionej epoki, dzięki swoim umiejętnościom był ?nadwornym? krawcem dla tych, którzy wiedzieli o Jego darze. Jego dzieła jakością wykonania nie różniły się od markowych wyrobów często dostępnych tylko za dewizy.


Po ukończeniu Kursu Ratownictwa Górskiego na Markowych Szczawinach uzyskał stopień ratownika, z którym rozpoczął aktywną działalność ratowniczą szczególnie w rejonie Karpacza gdzie mieszkał. Wymagało to dużego poświęcenia bowiem w tamtych czasach nie było takiego sprzętu jakim dzisiaj dysponuje GOPR. Mogli to robić tylko pasjonaci.


Choroba która Go zabiła, uczyniła to w błyskawicznym tempie, bowiem w lipcu pojawiły się pierwsze symptomy.
Odszedł Człowiek, który na długo pozostanie w pamięci szczególnie tych ludzi, którzy Go znali i pełnili razem z Nim dyżury.

Żegnaj Kolego!

Ratownicy GK GOPR

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ta witryna używa plików cookie, tzw. "ciasteczek", w celu prowadzenia anonimowych statystyk wizyt użytkowników. Więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej