Grupa Karkonoska GOPR

Odszedł Zbigniew Pawłowski

2010-04-02


31 marca 2010 roku w wieku 85 lat zmarł Zbigniew Pawłowski długoletni ratownik GOPR.
Kiedy na przełomie lat 40/50 Zbyszek pojawił się w Karkonoszach, które tak Go zauroczyły, że postanowił pozostać i działać w górach. Osiadł w Karpaczu. Był jednym z niewielu, który 1952 roku uczestniczył w kursie ratownictwa górskiego, co zaowocowało pracą w schroniskach górskich prowadząc schronisko Samotnia a następnie schronisko na Równi Pod Śnieżką. Od początku był związany z budową wyciągu krzesełkowego na Kopę w Karpaczu, którego do przejścia na emeryturę w 1984 roku był kierownikiem. Całe życie poświęcił górom i pracą na wyciągu krzesełkowym i w uznaniu zasług nazwano wyciąg krzesełkowy na Kopę im "Zbyszek" W latach 1972 -1982 był członkiem Zarządu Głównego GOPR jednocześnie pełnił funkcję Prezesa Grupy Sudeckiej a następnie Karkonoskiej.
Zbyszek zawsze był do dyspozycji GOPR i za swoją długoletnią działalność w górach był odznaczony orderami państwowymi i resortowymi.
Posiada godność "Honorowego Członka GOPR"

Naczelnik GK GOPR
Maciej Abramowicz

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych

Ta witryna używa plików cookie, tzw. "ciasteczek", w celu prowadzenia anonimowych statystyk wizyt użytkowników. Więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej