!!! UWAGA !!! KARKONOSKI PARK NARODOWY ZOSTAŁ ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA !!! UWAGA !!! KARKONOSKI PARK NARODOWY ZOSTAŁ ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA !!! UWAGA !!!

Grupa Karkonoska GOPR

Centralne Szkolenie Zimowe Ratownictwa Ścianowego

2011-02-28


       W dniach 23.02- 27.02. 2011 odbyło się centralne szkolenie ratownictwa ścianowego. Bazą było schronisko"Strzecha Akademicka", a zajęcia terenowe odbywały się w Kotle Małego Stawu. Udział wzięło 22 ratowników i 8 instruktorów ze wszystkich ( oprócz Krynickiej) grup regionalnych GOPR. Z naszej grupy było 3 uczestników: Mateusz Dejnarowicz, Krzysztof Koziej i Kuba Koziński oraz trzech instruktorów: Romek Gąsior kierownik szkolenia, Jacek Kieżuń i Krzysztof Rajkowski.
      Pierwszego dnia, po dotarciu i zakwaterowaniu się w schronisku, był blok wykładów. Dwa kolejne dni poświęcono na techniki poruszania się w trudnym terenie śnieżnym, podstawy wspinaczki lodowej i mikstowej, a także na autoratownictwo. Czwarty dzień poświęcono na budowę stanowisk i transporty akią w trudnym terenie w warunkach zimowych. Tradycyjnie ostatni dzień to pozorowana akcja realizowana w dwóch zespołach.


Krzysztof Rajkowski

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ta witryna używa plików cookie, tzw. "ciasteczek", w celu prowadzenia anonimowych statystyk wizyt użytkowników. Więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej