UWAGA!!!NA ŚNIEŻCE W POROZUMIENIU Z CZESKIM KNAP ZAMONTOWANO SIATKI OGRANICZAJĄCE WSTĘP NA TERENY ZIELONE W CELU OCHRONY ROŚLINNOŚCI.ZAMONTOWANO DODATKOWE ŁAWKI.SIATKI POZOSTANĄ PRZEZ CAŁY OKRES WAKACYJNY.UWAGA!!!NA ŚNIEŻCE W POROZUMIENIU Z CZESKIM KNAP ZAMONTOWANO SIATKI OGRANICZAJĄCE WSTĘP NA TERENY ZIELONE W CELU OCHRONY ROŚLINNOŚCI.ZAMONTOWANO DODATKOWE ŁAWKI.SIATKI POZOSTANĄ PRZEZ CAŁY OKRES WAKACYJNY.

Grupa Karkonoska GOPR

Wyprawa ratunkowa na Śnieżkę

2012-05-05

          W dniu 5 maja o godzinie 20.05 ratownik dyżurny stacji centralnej GK GOPR w Jeleniej Górze, odebrał zgłoszenie od turysty który upadając w rejonie śnieżki doznał urazu żeber, ma trudności z oddychaniem i nie może dalej schodzić o własnych siłach. Do akcji wyruszyło sześciu ratowników ze stacji ratunkowej w Karpaczu, wykorzystując samochód terenowy oraz pojazd czterokołowy wyposażony w napęd gąsienicowy. Ratownicy dotarli do poszkodowanego o godzinie 22.00. Po zaopatrzeniu i zabezpieczeniu na środku transportu rozpoczęto ewakuację ze szczytu. Transport pacjenta do Karpacza trwał dwie godziny, gdzie został przekazany zespołowi pogotowia ratunkowego z Jeleniej Góry.

Jacek Kieżuń

Działalność GK GOPR jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ta witryna używa plików cookie, tzw. "ciasteczek", w celu prowadzenia anonimowych statystyk wizyt użytkowników. Więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej